Od 15 stycznia 2020 Google zaczął wprowadzać nowy sposób wyświetlania produktów na urządzeniach mobilnych. Obecnie ten nowy rodzaj searchu jest testowany tylko w USA dla wyników w języku angielskim. Jeśli eksperyment się uda, niedługo zapewne będziemy mogli skorzystać z takiego wyszukiwania również w Polsce.

Zakupy w internecie to dziś nic wyjątkowego. Od wielu już lat przeprowadzamy miliony transakcji związanych z zakupami online. Cenione są przede wszystkim za wygodę, oszczędność czasu, łatwość i duży wybór produktów.

Choć wyszukiwarka internetowa od lat umożliwia znajdowanie linków do wielu produktów i sklepów, w Stanach Zjednoczonych znajdziesz ubrania, buty i akcesoria z sieci w jednym miejscu – wyszukiwarce!Jest to możliwe dzięki połączeniu wielu sklepów w jednej wyszukiwarce. Dzięki temu możesz przeglądać w telefonie wiele różnych sklepów i marek jednocześnie. Jak?

żródło: blog.google

W pierwszej kolejności wyszukaj ubrania lub akcesoria, które Cię interesują. Możesz wpisać np. „buty do biegania”, „skórzany pasek damski” lub „spodnie z szerokimi nogawkami”. Google rozpozna popularne produkty ze sklepów internetowych i połączy je w nowej sekcji wyszukiwania. Możesz je wówczas filtrować według działu, stylu, typu lub przeglądać wiele zdjęć produktu. Gdy zechcesz dowiedzieć się więcej lub zakupić dany produkt z łatwością przejdziesz do witryny sklepu.

By korzystanie z tej funkcji było możliwe, Google indeksuje i organizuje produkty z ponad miliona sklepów internetowych i regularnie aktualizuje informacje. Z uwagi na to, że nie są pobierane opłaty za witryny, które są częścią indeksu wyszukiwania Google – detaliści uczestniczący w nowej funkcji pojawiają się bezpłatnie.

Nowa propozycja Google’a to krok mający na celu ułatwienie użytkownikom sieci znalezienia potrzebnych produktów w wyszukiwarce i różnych sprzedawców w internecie. Jak informuje Google, w przyszłości zamierza on poszerzyć tę funkcję o więcej zapytań, kategorii, urządzeń i produktów.

Wszystko wskazuje na to, że zakupy w internecie będą jeszcze łatwiejsze i wygodniejsze niż do tej pory. Dzięki zestawieniu wielu produktów od różnych sprzedawców w jednym miejscu i możliwości łatwego filtrowania wyników prawdopodobnie staną się one jeszcze bardziej konkurencyjne dla zakupów tradycyjnych.

Informacja pochodzi ze strony https://www.blog.google/products/search/new-way-find-clothes-shoes-and-more-search/.